Цукор зробить каву несмачною, якщо забудеш його туди покласти

Народна мудрість

Кава знижує ризик розвитку раку печінки на 50%

2017-06-05 10:29

Назад

Архів новин

2017-05-31 11:13

Вчені дослідили утворення кавових кіл

tl_files/tiny_templates/otpechatki-prolitogo-kofe-prevju.jpg

Фізики з Ліхайського університету (США) пояснили механізм утворення кавових кіл. Дослідження опубліковане в журналі Physical Review E.

Утворення кавових кіл пов’язане з випаровуванням рідини і осіданням твердих частинок в дисперсній системі – середовищі, де одночасно присутні фази речовин, що не змішуються. Швидше за все перехід рідини в пари відбувається саме на краях такої структури й тому кавові частинки осідають на краях посуду, коли в центрі їх майже немає.

Вчені дослідили формування кавових і подібних до них кілець методом молекулярної динаміки. Для цього фізики розглянули розтікання суспензії (свинцевою краплею зі зваженими в ній нанодисперсними частинками міді) по мідній поверхні. У діаметрі частинки досягали 3 нанометрів, а радіус краплі – 42 нанометри. На поверхні розділення середовищ (рідина та тверде тіло) вчені спостерігали втягування наночастинок в загальний рух, що приводить до формування з них кільця. На думку дослідників, така поведінка системи обумовлена термодинамічними особливостями – прагненням досягти найбільш вигідною енергетичної конфігурації.

2017-05-26 10:17

Емоційні характеристики кави: а що ви відчуваєте?

tl_files/tiny_templates/emotion-wheel-animation.gif

Згідно Кола смаків кави SCA існує 110 характеристик напою! Та й цього замало, щоб описати усі враження від випитого горнятка кави. Створити “Емоційний словник кави” взялись бразильці.

Дослідження емоційного сприйняття харчових продуктів надважливі першочергово для маркетингу і розробки нових продуктів. Прив’язка емоцій до досвіду споживання продукту – актуальний напрямок розвитку сучасної органолептики.

У дослідженні споживачі порівнювали враження від семи зразків кави, в тому числі традиційної, поліпшеного типу та гурме. Терміни згрупували у список з 26 слів (наприклад, прокинувшись, щасливий, задоволений, задоволений, товариські, розслаблені). Ще десять були включені з інших досліджень, раніше проведених у США (серед них: винний, відраза, набридає тощо). Згодом 124 споживачів віком 20-49 років відзначали перелічені у списку емоційні стани при споживанні кожного зі зразків кави. Отримані результати дозволили виділити три типи споживчої поведінки в фокус-групі: любителі міцного напою, прихильники легкого та середнього обсмажування, гурмани.

Опитані в основному використовували терміни, пов’язані з енергійністю і добрим самопочуттям, наприклад: зігріваюча, стимулююча, бадьорить, задоволення, добре. Каву преміум сегменту високо оцінили особи до 29 років (80% групи). Старше покоління віддало перевагу більш “традиційній” каві, що нагадувала їм про молодість. Вони вживали такі терміни як ностальгія і туга.

2017-05-18 11:54

Куба відновлює кавові плантації

tl_files/tiny_templates/DSC01454.JPG

Міністерство сільського господарства Куби має на меті збільшити виробництво кави в країні. Реалізована довгострокова програма відновлення та розвитку кавових плантацій вже дала приріст урожаїв в східній провінції.

До 2020 року Куба планує виробляти 20 тисяч тонн зерна на експорт. Уже висаджено 167 тисяч гектарів кавових вишень, що втричі більше, ніж розмір плодоносних кавових плантацій на Кубі сьогодні. Використовуючи досвід В’єтнаму в вирощуванні кави, вдалося збільшити врожаї в муніципалітетах Буей Арріба і Терсеро Френте. Водночас, частина плантацій в Гуантанамо ще не відновилася після урагану Метью, який пройшов над провінцією в жовтні 2016 року. У підсумку, в регіоні зібрали на 461 тонну кави менше, ніж прогнозувалося.

2017-05-10 09:25

Унікальний 3D-принтер персоналізує каву

tl_files/tiny_templates/ripple-maker.jpg

Нещодавно в США презентували останню версію кавового 3D-принтера. Крім оновлених функцій, апарат також оптимізований для подачі холодної кави Nitro Brew.

Малюнки виконуються невеликою порцією кавового екстракту та усього за кілька секунд. RippleMaker може друкувати не тільки картинки, але і робити персоналізовані написи із високою роздільною здатністю. Клієнти можуть обрати з каталогу зображення, цікаву цитату чи смішне висловлювання, які вони хотіли б побачити в своїй чашці. Також можна використати і власні фотографії або повідомлення.

Кавовий 3D-принтер простий в застосуванні й не потребує спеціальної підготовки. Він оснащений сенсорним дисплеєм, інтуїтивно зрозумілим у користуванні. Вартість пристрою – 1 500 доларів. За додаткових 100 доларів щомісяця компанія-виробник готова забезпечити клієнтську підтримку, оновлення ПЗ, доступ до платформи і тематичним контенту Ripples.

2017-05-03 12:32

Глобальне потепління може знищити каву

tl_files/tiny_templates/Cvitinnja kavi.jpg

Навіть короткочасне підняття температури може вбити весь врожай зерна!

Останнє дослідження Коледжу лісового господарства Державного університету штату Орегон виявило, що кавові дерева, котрі відчули вплив температури вище +48,8°C протягом хоча б 45 хвилин, можуть назавжди втратити здатність утворювати квіти і ягоди.

Метою дослідження було виявлення взаємозв’язку між віком листя і тривалістю спеки, чинниками впливу на стійкість дерева Coffea Arabica до теплового стресу. Дерева Арабіки різного віку піддавали термічній обробці, що підвищувала температуру листя до +48,8°C на 45 або 90 хвилин. Виявилось, що молоде листя повільніше відновлюються після теплового стресу, та жодна з піддослідних рослин більше не змогла плодоносити.

Це дослідження – заклик до термінових заходів щодо передбачення змінам клімату. Адже доки середня температура навколишнього середовища повільно й впевнено зростатиме, виробництво кави неминуче залишається під загрозою.

2017-04-24 08:29

Ціни на зелену каву стрімко знижуються

tl_files/tiny_templates/zelenyi-kofe-02.png

International Coffee Organization ICO прогнозує в найближчому майбутньому зниження цін на арабіку і робусту.

В останній квітневій доповіді ICO зазначає: Уганда, Індонезія, Гондурас, Індія і Перу, що забезпечують майже чверть світового експорту кави, значно підвищили обсяг відвантажень в перші місяці кавового року 2016/2017. З березня показники цін продовжують знижуватися і вже впали на 2,6%, в порівнянні з лютим.

Групові показники цін показують змішану картину: ICO відзначає зниження цін на колумбійську і бразильську арабіку, водночас ціни на робусту залишаються стабільними протягом декількох місяців. Збільшення поставок із решти запасів, незважаючи на невеликі врожаї робусти в Бразилії та В'єтнамі, дуже вплинуло на падіння цін у березні.

Раніше високі світові ціни на робусту, стабільно вищі на 100 центів за фунт починаючи з жовтня 2016 року, привели до збільшення експорту з В'єтнаму, що й компенсувало труднощі з поставками з Бразилії. За перші п'ять місяців сезону 2016/2017 В'єтнам відвантажив 10,18 млн мішків, на 11,5% більше в порівнянні з тим же періодом у минулому сезоні.

Прогнози щодо запасів арабіки більш позитивний. Виробництво і експорт продовжує нарощувати Колумбія. А в Гондурасі експорт арабіки збільшився на 35,6%, в порівнянні з сезоном 2015/2016. Як результат запаси на Нью-Йоркському і Лондонському ф'ючерсних ринках зросли відповідно на 2,4% і 1,9%. Одночасно продовжують рости запаси в країнах-споживачах. Наприклад, в лютому, запаси кави в США досягли 6,45 мільйонів мішків – це найвищий показник з травня 2003 року.

2017-04-19 12:04

SCA обіцяє революцію в кавовій індустрії

tl_files/tiny_templates/SCA.jpg

Асоціація Спешіаліті Кави (SCA) і Центр кавових досліджень Каліфорнійського університету в Дейвісі (UC Davis) розпочали дворічний проект з дослідження основних принципів заварювання кави.

Його метою є переоцінка існуючих наукових гіпотез, перевірка та створення інструментів вимірювання та контролю, вивчення органолептичних даних та аналіз споживчої поведінки - все, що є основою існуючих принципів заварювання кави, якими користується індустрія. Фінансування проекту повністю візьме на себе одна з компаній-виробників побутової техніки.

У своїй заяві представники SCA відзначили, що всі важливі посібники та документи, що стосуються заварювання кави - хоча періодично і оновлювалися і доповнювалися - були розроблені на основі досліджень професора Еарла Локхарта, проведених в 1950-х роках. Нові дослідження будуть проводитися під керівництвом Вільяма Рістенпарта і Жана Хав'єра Гінара, вчених, які розробили курс по каву в US Davis і взяли участь в створенні Кола кавових смаків (Coffee Taster's Flavor Wheel).

За словами Вільяма Рістенпарта, дослідницька група планує зробити таку ж революцію у кавовій індустрії, як і у виноробстві та пивоварінні. Наукові роботи UC Davis раніше удосконалили розуміння процесів виробництва і дали нові можливості для розвитку цих індустрій, тож найближчим часом звичне розуміння приготування та дегустації кави може значно змінитись.

2017-04-17 14:49

CLR CFF – унікальна прозора «кава»

tl_files/tiny_templates/clrcff.jpg

Словацькі винахідники створили незвичний кавовий напій – на вигляд він немов звичайна вода, проте фактично є міцною завареною відбірною арабікою.

Смак не менш оригінальний, аніж вигляд, така кава не потребує додавання вершків і підсолоджувачів. А унікальна прозорість є результатом ретельного очищення від олій та смол, що містяться у зернах кави. Винахідники-умільці – брати Адам і Давид Наді – розпочали експерименти з кавою через власну стурбованість від появи жовтуватого нальоту на зубах, що з’являвся внаслідок непомірного споживання напою. Як ідея виник натуральний напій, що бадьорить як і звичайна кава, але не зафарбовує емаль та не залишає після себе складних плям на тканині.

Адам і Девід Наді не оприлюднюють яким чином їм вдалося повністю знебарвити каву. За словами засновників на розробку рецепту вони витратили понад 3 місяці. Напій не містить консервантів, штучних ароматизаторів, стабілізаторів або підсолоджувачів. Отриманий продукт отримав назву «CLR CFF», що є скороченням від clear coffee – чиста кава. Смакові враження від прозорого напою вражають різноманітністю: комусь така «кава» нагадує міцне холодне пиво, та більшість споживачів окреслюють свої враження як «воду з присмаком кави».

На даний момент «CLR CFF» продається лише у Великобританії та Словаччині. 5 пляшок кави по 200 мл коштують близько £ 15. Така ціна здається досить розумною, враховуючи, що одна порція звичайної кави в Британії в середньому коштує £ 2.

2017-04-12 09:32

Сердечно вітаємо із Великоднем!

tl_files/tiny_templates/GALCA_EASTER_sajt.png

Бажаємо Вам душевної чистоти і гармонії,

Миру та спокою в оселях.

Нехай Чудо Воскресіння

Надихає на добрі та праведні справи.

Нехай Пасхальне свято стане для кожного з нас

Початком нового життя – кращого та добрішого.

Христос Воскрес!

Відчуваючи Ваші серця, ТМ "Галка"

2017-04-06 10:29

Особливого дня – особлива кава!

tl_files/tiny_templates/Velykodna_kava.jpg

Особливий купаж найкращих сортів Арабіки із неповторним ніжним смаком та яскравим ароматом, легкими ягідними та фруктовими нотами і шовковистою текстурою... просто ідеальне гармонійне доповнення свіжоспеченої великодньої паски. До світлого свята Великодня ТМ Галка презентувала "Великодню каву"! Аби за кожним родинним столом було святково й затишно!

Придбати посмажену в зернах "Великодню каву" (тубус, 250 г) лише за 74 грн можна у фірмовому інтернет-магазині: >>> http://www.galca-shop.com.ua/shop/product/kava-smazhena-v-zernah-velikodnia-kava-tubus-250-g