Справжня кава повинна бути чорною як ніч, солодкою як гріх, гарячою як кохання і міцною як дружба.

Поціновувач кави

Новини

2017-08-17 11:44

Інститут кави Танзанії займається виведенням нових гібридів

tl_files/tiny_templates/tanzania-kilimanjaro-coffee-2.jpg

Виробництво кави в Танзанії планують збільшити вдвічі до 2021 року.

Влада країни реалізовує програму підвищення ринкової конкурентоспроможності кавового зерна з дрібних ферм, що стартувала 2012 року під керівництвом Науково-дослідного інституту кави Танзанії (TaCRI). Мета програми – збільшення обсягів виробництва та поліпшення умов фермерів у різних регіонах країни. Також заплановані задоволення потреб господарств у саджанцях і пересадка дерев на 365 000 гектарах землі. Інститут уже вивів 15 високоврожайних і стійких до захворювань гібридів арабіки та 4 робусти.

2017-08-04 15:50

Бразилія скоротила експорт кави

tl_files/tiny_templates/Brasil.jpeg

Фермери Бразилії не поспішають розлучатися з урожаєм кави після 20-відсоткового падіння цін з рівня торішнього піку.

Експорт зеленого зерна минулого місяця знизився до мінімуму за весь час збору даних про продажі, тобто з 2006 року. Поставки кавової сировини за кордон скоротилися майже на 8%, склавши 1,599 млн мішків. Попередній мінімум було зафіксовано в травні 2008 року. Цілком імовірно, що урожай у 2017/2018 кавовому році впаде до 45,56 млн мішків. Минулоріч фермери зібрали 51,36 млн мішків кави.

2017-07-28 12:35

Новий світовий рекорд ціни на зелену каву

tl_files/tiny_templates/zelene_zerno.jpg

На кавовому аукціоні Best of Panama 2017 встановлено новий світовий рекорд – зелене зерно арабіки з ферми La Esmeralda продали за ціною 601 долар США за фунт.

Переможець дегустацій Best of Panama, що набрав 94,11 зі 100 балів – різновид арабіки гейша натурального способу обробки. Чимало покупців цієї кави – представники азіатського ринку Specialty Coffee. Із 51 лоту, виставленого на аукціон, 37 придбали Тайвань, Китай, Гонконг, Таїланд і Індонезія. Лот у 100 фунтів кави за 60,1 тисяч доларів США викупила Південнокорейська обсмажувальна компанія Kew Specialty Coffee Co.

Цього року рекордні ціни на аукціонне зелене зерно стали вже звичним явищем. Так, на аукціонах Cup of Excellence (COE) в Гондурасі, Сальвадорі, Мексиці, Коста-Ріці кавові лоти із найвищими оцінками продавалися за рекордними цінами за всю історію існування COE в цих країнах.

2017-07-21 11:10

У США знімають з продажу каву з ефектом віагри

tl_files/tiny_templates/USA.jpg

Управління з контролю за продуктами і ліками США змусило техаського виробника відкликати з продажу каву, яка викликає ерекцію у чоловіків. Особливу дію напою забезпечує речовина, схожа на активний компонент віагри силденафіл.

Представники компанії-виробника обурені таким рішенням, адже успішно продавали свій продукт іще з 2014 року й досі він не викликав жодних зауважень. Відомо, що деякі чоловіки купували його для вирішення своїх проблем в ліжку. Проте вчені виявили, що активна речовина може взаємодіяти з нітратами, які містяться в ліках, та знизити кров’яний тиск до небезпечного рівня. Окрім того, в каві виявили молоко, хоча воно не вказане в складі на упаковці, а це може бути небезпечним для людей з алергією на молочні продукти.